Jak vybrat správné zásuvky a vypínače

K dotvoření atmosféry interiéru jsou důležité i detaily a malé prvky. To potvrdí každý architekt. Mnoho lidí přemýšlí nad tím, jaký bude mít lustr, kam dá jaké dekorace, aby byl výsledný dojem co nejlepší. Chtějí zkrátka, aby jejich domov měl atmosféru.
 
Na co se mnohdy zapomíná, jsou zásuvky a vypínače. Ty jsou obvykle přehlíženy a v lepším případě se pouze řeší, jakým způsobem je co nejefektivněji zakrýt, aniž by to rušilo celkový vzhled místnosti. Napadlo vás ale někdy, že toto nemusí být jediné řešení?zapojený prodlužovací kabel.jpg
 
V dnešní době najdeme v obchodech nejen klasické bílé zásuvky, nýbrž i různě barevné. Stačí jen vybrat tu, která se bude do našeho interiéru nejlépe hodit. Podobný případ jsou i vypínače (nyní mám na mysli ty na lustr a jiná osvětlení). Zde je dokonce i možnost výběru nejen barvy, ale i nejrůznějších tvarů a materiálů.
 
Není proto důvod tyto prvky schovávat za skříní, když se mohou stát pěknou součástí vaší domácnosti. Jen je potřeba vědět, jak správně vybrat.
 
První věcí, kterou je třeba promyslet je to, že interiér, který se vám líbí teď, se vám nemusí líbit za rok za dva. Proto budete chtít celý pokoj kompletně přestavět a mnohdy i vymalovat jinou barvou. To samo o sobě samozřejmě není nic špatného, pokud však drasticky změníte styl, mohou zásuvky a vypínače, které v tom starém působily jako součást dekorace, nyní tvořit rušivý prvek, který kazí celkový dojem.
 
Pokud tedy máte pochybnosti, zda styl, který jste pro daný pokoj zvolili, je to pravé a máte pocit, že ho v budoucnu budete chtít změnit, vyberte raději zásuvky a vypínače klasického tvaru v bílé barvě. Na druhou stranu, pokud stejný styl zachováváte už několik let a víte, že na něm nebudete chtít nic měnit, můžete se s klidem poohlédnout i po barevných, odvážnějších modelech, které se budou v pokoji vyjímat a skvěle jej doplňovat.vypínače mohou mít různou podobu.jpg
 
Dále je třeba v úvahu vzít samozřejmě celkový styl, barevnost a rozmístění nábytku. Nechceme přece, aby se náš nový nákup, který měl být jednou z ozdob, tloukl s jiným prvkem. K tomu je také důležité znát umístění rozvodů elektřiny. A pak už jen zbývá vybrat nejvhodnější místo a jen se radovat, jak vše pěkně vypadá a jak to spolu ladí.
 
Jak vidíte, i výběr takovýchto prvků může být zábava. Jen se nesmíte bát se trochu odvážit a místo běžných, tuctových modelů vsadit na nový, modernější typ.

You Might Also Like