Ubytování Mikulov

Mikulov se nachází cca 50 km od Brna. Město leží na rozsáhlé síti cyklostezek a pěších turistických tras. Ubytování v Mikulově, totiž přímo vybízí k výletům a k pečlivému prozkoumání metropole CHKO Pálava.  Můžete se nechat ubytovat buď kousek od Mikulova, jelikož je velmi dobře dostupný autobusem, autem či dokonce na kole a také bude mít klid mimo centrum dění, ale pokud jste milovníci ruchu a zábavy, můžete se zas nechat ubytovat přímo v centru Mikulova. Ubytování Mikulov – je to nejlepší volba pro vás.

město Mikulov

Pokud jste milovníci historie, tak Mikulov je přímo ráj. A to dokonce přesto, že Mikulov ve své dlouhé historii několikrát vyhořel a také byl velmi poškozen Švédy, nabízí spoustu památek z různých období své existence. Gotické pozůstatky výstavby, které byly pořízeny rodem Lichtensteinů, musíte už více hledat, zato dědictví rodu Dietrichsteinech v renesančním slohu je vidět všude v historickém centru města. Dominantou celého města je renesanční zámek. Jen málokdo by uvěřil, že tento zámek v roce 1945 vyhořel skoro až do základů a jen s pomocí a rychlého jednání památkového spolku, byl opraven do dnešní podoby. Můžete zde najít i památky po velké Židovské obci a také po Novokřťencích.

Jestliže, ale jste milovníci přírody, zaručeně stojí navštívit jeskyni Na Turoldu, které totiž patří k nejdéle chráněným objektům v CHKO Pálava. Pálavu a Svatý kopeček můžete navštívit jen pěšky, jelikož Národní přírodní rezervace, jsou místa, kam se prostě na kole nesmí.

Fialové hrozny

V Mikulově si na své přijdou i milovníci vína, protože Mikulov je vyhlášeným vinařským městem. Zde se na svazích spíše daří bílým vínům. Ve městě najdete spoustu rodinných, menších i větších vinařství a ochutnáte kvalitní vína. Mezi největší akce patří Vinobraní, na této akci víno teče proudem.

Pokud by vás už Mikulov omrzel, můžete navštívit i okolí. Například Lednicko – valtický areál či můžete se jet podívat kousek za hranice do rakouského městečka Laa, zde naleznete místní vyhlášený lázně.

You Might Also Like