Představte si situaci, že zakládáte výrobní linku, například pro produkci potravinářských výrobků v sortimentu zdravé výživy. Budete vyrábět zdravé a výživné veganské luštěninové pomazánky, které mohou přispět k celkovému ozdravení lidské populace. Výroba bude probíhat plně automaticky, to znamená bez doteku lidské ruky, co se týče balení a expedice. Samozřejmě, že člověk se bude podílet na vstupu, tedy recepturách a míchání jednotlivých surovin, ovšem technika za něj vykoná tu hrubou práci, aby nemusel vyvíjet velkou fyzickou námahu.
Plně automatizované potravinářské výrobní procesy by měly být také pod kontrolou techniků, kteří zasahují v případě výrobních defektů. Například se na výrobní lince zasekne podavač nebo dávkovač sypké či tekuté směsi a rázem se vše začne hroutit. Aby nemusel technik neustále pobíhat ve výrobní hale a monitorovat funkčnost výrobního procesu vizuálně, jsou mu k dispozici pomocníci – zařízení Andon systém D-Server. Jedná se o signalizační soustavu, která plně monitoruje výrobní proces a zaznamenává v něm všechny poruchy.
Jsou-li signalizační pvky dobře rozmístěny, je celý proces efektivní, neboť při každé poruše technik ihned naběhne přesně tam, kde je ho zapotřebí, závadu odstraní a jede se dál. Odpadají tím zbytečné prostoje a ztráta energie na nesmyslné úkony. Zařízení Andon pracuje bezdrátově, reaguje na spínací čidla a zaznamenává všechny poruchy do tzv. datového dashboardu, kde je možné zpětně analyzovat a vyhodnocovat z nich potřebné závěry. Tímto způsobem lze také odhalit slabá místa „mouchy“ v celém zařízení a zefektivnit proces výroby, což se pak promítne i ve snížení výrobních nákladů. Bezdrátová signalizace je samozřejmě využitelná i jinde, nejen v potravinářském odvětví. Lze ji nasadit do jakéhokoli automatizovaného výrobního prostředí.