5 největších zabijáků vztahu

Když se zamilujeme, jsme šťastní. Co když ale štěstí jednoho dne pomine a ve vzduchu je cítit rozvod? Mnoho lidí vám odpoví, že za konec a rozpad vztahu mohou oba dva a mají na jednu stranu pravdu, vždy je chyba na obou stranách, bohužel na té jedné je vždy ta chyba větší. Jakých je tedy 5 největších zabijáků vztahu?
srdce z rukou
Mám dítě
Toto je záležitost spíše žen, otěhotní, na dítě se spolu s partnerem těší, u porodu jsou také oba dva a pak se někde zázračné slovíčko „my“ změní. Pořád je to pro ni „my“, ale už nemyslí sebe a partnera, ale sebe a dítě. Partner je tudíž odložen na druhou kolej. Najednou s ní nemůže spát v posteli, nemůže se přitulit, protože je mezi nimi dítě, které žena odmítá „odložit“ do postýlky, sex je také na bodu mrazu, protože je unavená a velmi často se taková žena pouští do hádek, kde partnerovi připomene, a to neustále, že ona je matka a on nemá právo na názor a na to vychovávat jejich dítě. Ženy, nechte i otce starat se o dítě, je vaše společné. Pečujte jak o dítě, tak o partnera, třeba jen hezkým slovem, pochvalou.
Moje kamarádka ex
Muži, ačkoliv je to občas nevinné, velmi rádi udržují kontakty se starými známostmi. Ženám to obvykle vadí, a to i přesto, že mezi mužem a jeho ex už nic není, i přes to, že mají oba dva třeba už jiné rodiny, ale zkrátka si rozumí jako přátelé. Existují dvě rady, jak předejít rozchodu z tohoto důvodu. Rada první zní, seznamte je. Dost možná, když vaše partnerka bude znát vaší ex, žárlit už nebude, protože bude vědět, že už mezi vámi skutečně nic není. Rada číslo dvě, neudržujte kontakty se svými ex, pak nemusíte vlastně nic řešit.
nešťastný pár
Bolí mě hlava
Hlavní, co ale může spolehlivě zabít vztah je nedostatek sexu nebo nesplnění sexuálních tužeb. Pakliže partner touží například po orálním sexu a vy mu ho odmítnete dopřát alespoň občas, riskujete, že to jednoho dne nevydrží a vyhledá náhradu. Nemusí to tak dopadnout, hlavní je spolu komunikovat, nestydět se projevit své touhy a nacházet kompromisy.
Každá vteřina stejná
Probudíte se, jdete do práce, pak domů, tam se sejdete s partnerem, koukáte na televizi, jdete spát, a tak to trvá už měsíc, dva, tři, půl roku, rok? Pak pozor, jste v kruhu stereotypu. Cesta ven je hrozně těžká, někdy pomůže třeba dítě, svatba, dovolená, ale ne vždy a někdy jen na chvilku. Je třeba neustále vymýšlet, alespoň na víkendy, nové plány, výlety, akce, klidně i jen stolní hru apod. Vztah, ve kterém se dlouhodobě drží stereotyp většinou nedopadá dobře, zkuste v něm nežít.
Láska?
Poslední a zároveň skoro nejrozšířenější zabiják vztahu je nedostatek lásky nebo chcete-li, neschopnost druhému dát najevo svou lásku. Vše bereme, jako samozřejmost a slovní spojení „Miluji tě“ se stalo už tak zaběhnutou frází, že ho nikdo nebere moc vážně. Láska se musí dokazovat činy a pokud tomu tak není, dřív nebo později partner odejde. Chvalte své protějšky, pomáhejte jim. Hýčkejte své partnery, dávejte jim najevo, co cítíte, co pro vás znamenají, pouze takový vztah může fungovat.