Ať je léto nebo zima, s mátovým sirupem je vždycky príma!

Mátu si někdo spojuje se svěžím létem, ale mátu můžeme používat po celé roční období, hlavně proto, že se jedná o léčivou bylinku, která má široké spektrum použití!

Máta je velmi aromatická bylinka, které se daří na vlhkých půdách a je jí mnoho druhů. Má skutečně blahodárné účinky na naše zdraví. Jako první můžeme jmenovat zklidnění žaludku. Máte-li pocit „těžkého žaludku“, pak ještě před tím, že si vezmete obvyklé léky na odlehčení, zkuste si uvařit mátový čaj a oslaďte si ho navíc sirupem z máty Eshop.koldokol.

máta citron

Dostanete tak dvojí léčivou dávku a váš žaludek si bude libovat na tolik, že třeba bolesti odezní. Jen nesmíte sirup lít do horkého nápoje, jinak by veškeré vitamíny, minerály a výživné látky se ze sirupu vytratily. Pokud používáte na doslazení nápojů jakékoliv bylinné sirupy, pak doslazujte vždy jen mírně teplý nápoj. Horká voda všechny dobré vlastnosti bylinek totiž zničí, respektive vitamíny a další léčivé látky.

Máta – spisovně m e n t h a se právě používá pro výrobu již výše zmiňovaného Mátového sirupu, který rodinná firma vyrábí přímo v bio kvalitě. Jedná se o výluh máty peprné s čerstvou citrónovou šťávou a vysoce kvalitního třtinového cukru. Ať je léto nebo zima, s mátovým sirupem je vždycky príma! Zvláště, když je vyráběn šetrně a s láskou k přírodě a k chuťovým buňkám jeho následných spotřebitelů.

mátový čaj

Má jemnou lahodnou a osvěžující chuť, kdy ucítíte na jazyku jakoby čerstvé bylinky. Ruční výroba zaručuje jeho šetrnou výrobu. Bojkovice, to jsou pravé české lahodné domácí sirupy!

Jak si je vychutnáte? Zcela klasicky a jednoduše rozředěné obyčejnou kohoutkovou vodou v poměru jedna ku deseti. Stejně tak jím můžete přisladit bylinkové čaje anebo pro dospěláky další vychytávka:

Nadcházející víkend, jste doma v teploučku a zatoužíte po lehkém a tak trochu i zdravějším pití …? Pak si nadrťte lístky máty, kterou běžně zakoupíte v supermarketech (anebo si ji v létě natrhejte a zamrazte), nakrájejte omytou limetku na kousky, zalijte sklenici perlivou vodou a zakápněte pár kapkami rumu. Ta vůně! Ta chuť! Věřte, že se už budete těšit na další víkend!!