Barcelona – španělská metropole, která láká turisty


Hlavní město Katalánska a druhé největší město Španělska, vás určitě nadchne svojí nádhernou architekturou, protože koncentrace stavitelských skvostů je tu velice výjimečná. Svojí duši Barceloně dal secesní architekt Antoni Gaudí, jehož nejvýznamnější dílo, nedodělaný chrám La Sagra Familia, je jedním ústředním symbolem Barcelony. La Sagra Familia opravdu stojí za podívanou, tudíž jestli patříte mezi milovníky Gaudího architektury, objednejte si letenky do Barcelony, sedněte do letadla a užijte si nádhernou dovolenou.

stavby Gaudího

Nejedná se jen o jediné dílo Gaudího ve městě, úchvatné stavby se zvlněnými liniemi jako jsou například Casa Battló nebo Casa Milá vás provedou stavitelovým úžasným světem.

Za dalšími moderními stavbami se vydejte do geometricky uspořádané čtvrti L’Eixample, kde najdete krásné budovy z 19. a 20. století. Barcelona hodně inspirovala spoustu slavných umělců, jejichž díla zdobí jak město, tak i stěny muzeí a galerií. V popředí seznamu slavných umělců stojí především Salvador Dalí, Joan Miró nebo Pablo Picasso, jehož muzeum je nejznámější ve městě, protože Piccaso strávil v Barceloně svoje mládí a jeho raná díla byly inspirovány barcelonskými ulicemi a tepem města.

pohled na Barcelonu

Barcelonská historie a ráj fotbalových fanoušků

Když zas budete mít hodně síly, můžete se vydat na objevování více než dvoutisícileté historie města. Nejlepší barcelonskou historii najdete v gotické čtvrti Barri Gótic, která leží kousek od La Rambla. Velkým skvostem této čtvrti je středověká stavba v podobě katedrály, která má dvanáct skrytých kapliček a zahradní klášter.

Pokud zas jste sportovní nadšenec, i Barcelona má svoje lákadla. Ohromný zážitek zažijete na obrovském fotbalovém stadionu zvaný Camp Nou, kde budete pozorovat fotbalový zápas, protože takovému zážitku se nic nevyrovná. Pokud se nedostane na zápas FC Barcelona, nemusíte mít strach. Stadion si lze užít i v rámci prohlídky, během niž se můžete dostat do šaten, tak i na hřiště.