Co můžeme udělat pro to, abychom se v bytě cítili opravdu dobře

Každý si chce ve svém bytě, ve svém vlastním prostoru připadat pohodlně a bezpečně. Určitě je důležité přemýšlet nad tím, jak se doma cítíme, případně, co bychom měli změnit. Každý má jiný vkus, co se týká bytových doplňků a dekorací. Je to čistě záležitostí vkusu a také způsobu života. Někdo si potrpí na všemožné titěrnosti, někdo naopak tyto věci nesnáší a potřebuje mít čistý a co nejjednodušší prostor. Je třeba si také uvědomit, kolik času trávíme opravdu doma. Pokud trávíme hodně času například v práci, určitě budeme mít byt zařízený spíše účelově. Nechceme svoje volné dny trávit zbytečným uklízením, které je způsobeno špatným uspořádáním vybavení. Universální rada na to, jak si svoje bydlení zařídit, neexistuje. Nejdůležitější je, aby byt sloužil nám, a ne my jemu. Abychom se cítili dobře, a dobře se nám v našem obydlí odpočívalo.
posezení u okna
Co když je to obráceně
Pokud cítíme, že se nám v bytě z nějakého důvodu nedaří odpočívat, pracovat, nebo nám tam zkrátka není příjemně, máme mnoho možností, jak si pomoci. Nejčastějším příznakem toho, že s naším domácím prostorem není něco v pořádku, bývá velká únava. Člověk je v bytě skleslý, nemá chuť se do ničeho pouštět, jak se říká, nic se mu nechce. Takhle bychom se doma určitě cítit neměly, a je to jasný povel proto, něco s tím udělat. Pokud máme takové pocity, určitě nezapomínejte často větrat. Čerství nevydýchaný vzduch, je pro aktivně využitý čas to nejlepší. Velmi dobře pomůže i pořídit nějaké nové květiny a celkově prostor vyčistit. Zbavte se všeho, co nepotřebujete a nepoužíváte. V takovém případě můžeme vyměnit nějaké bytové dekorace, něco vyhodit, nebo naopak si koupit nějaký nový kousek.
obývací pokoj
Například obraz, sošku, květinu, cokoli, co si přejete. Můžete vyhodit starý nábytek, který už se vám nelíbí, nebo cokoli, co na vás z nějakého důvodu působí špatně. Nenechte se otravovat nějakou věcí jen proto, že zrovna jinou nemáte. Určitě se obejdete i bez ní, a budete se cítit mnohem lépe. Dobré je také čas od času přestěhovat nábytek, a celkově změnit uspořádání předmětů v bytě. Energie se tak oživí a začne lépe proudit celým prostorem.

Posted in Byt