Deskové hry: obnovený fenomén

Deskové hry se s nástupem počítačové doby dostaly trochu do útlumu, ale v posledních letech jejich obliba opět roste. A spolu s ní i jejich počet, kdy každou chvíli přicházejí tvůrci s dalšími a dalšími variantami. Spoustu z nich mají navíc na svědomí čeští tvůrci, a tak není divu, že vznikají i herní kavárny a další místa, kam si lidé chodí při dobrém pití společně zahrát. Proč podlehnout deskovým hrám také a co vám přinesou?
Skupinka hrající hru
 
1.      Zábava
Společenské deskové hry jsou především o zábavě a o tom, strávit volný čas něčím příjemným. Tisíce možností umožňují vybrat si hru přesně podle vašeho gusta. V nabídce jsou vědomostní i strategické hry, hry pro velké skupiny i pro páry, pro nejrůznější věkové kategorie. A pokud vám nové hry nic neříkají, můžete klidně zůstat u starého známého Člověče, nezlob se!
 
2.      Čas s blízkými
Deskové hry jsou společenskou záležitostí a příležitostí strávit hezké chvíle se svou rodinou nebo přáteli. Jsou ideální na rodinné akce či oslavy a hodí se také jako dárek. Utuží vzájemné vztahy, i když je samozřejmě mohou i patřičně rozdmýchat, pokud někdo z vašich blízkých neumí prohrávat. 
 
3.      Vědomosti
Díky hrám můžete rozšířit a prohloubit své znalosti z mnoha různých oblastí. K tomu jsou nejvhodnější především vědomostní hry, jako je například oblíbené Česko, Svět nebo třeba I know či Desítka. Zjistíte spoustu nových informací o geografii, historii, ale třeba i českém jazyce nebo hudbě.
 Barevné figurky
4.      Nový způsob myšlení
Nejen v oblasti znalostí zeměpisu, kultury a historie se můžete díky deskovým hrám vylepšit. Vaše myšlení posunou i hry strategické nebo třeba takové, v nichž musíte spolupracovat ve dvojicích či větších skupinách. Zjistíte, jak přemýšlí ostatní a naučíte se je lépe poznat a pochopit. K tomu se výborně hodí rty jako Party Alias, Activity, Krycí jména nebo třeba Telepatie.
 

Posted in Hry