Dětské hry, které nestárnou

Ačkoliv jde v mnoha ohledech doba kupředu, stále ještě existují věci, které se nemění, a nepřestávají být populární. V dětských pokojích sice uvidíme spousty moderních hraček, o nichž se nám za našeho dětství ani nesnilo, včetně moderních technologií, a prazvláštních výmyslů, avšak zkuste je na chvíli dovézt někam na venkov, a uvidíte, jak se zabaví i tou nejobyčejnější hrou. Jaké to jsou?

tleskající dívky

Hra na školu

Tato hra je populární především u předškoláků, nebo prvňáčků. Starší děti již mají pochopitelně školy někdy i plné zuby, avšak ty malé ji vnímají jako něco fascinujícího, a tak z toho tvoří nejrůznější hry. Koneckonců tak to měly i naše babičky, když ještě snily o své první aktovce. Ve hře na školu je obvykle potřeba alespoň dvou dětí, z nichž jeden se stává učitelem, a druhý žákem. Zbytek třídy pak pohodlně obsadí plyšové hračky, panenky, nebo míče s namalovanými obličeji. Jako tabule poslouží kterákoliv deska, na niž lze kreslit křídou, a lavici lze vytvořit také téměř z čehokoliv. Učebnicí pak může být cokoliv od starého atlasu, který děti objevily na půdě, přes oblíbené leporelo, nebo maminčinu kuchařku. Touto hrou děti stráví pohodlně i celé odpoledne.

dřevěné počítadlo

Policajt a zloděj

Další hra, která snad nikdy nevyjde z módy, je na zloděje a policajty. Mohou ji hrát jak dvě děti, tak i celá skupina. Zloději se obvykle pokouší ukrást nějaký předmět, a uniknout před policií, a policisté je pak musejí chytit, a zavřít do vězení, což může být starý zahradní domek, terasa, nebo jen vytyčené místo. Hra však polapením padoucha nekončí, jelikož ten se pak bude pokoušet o útek z vězení, v čemž mu policista musí zabránit. 

Salon krásy

A co si takhle zahrát na salon krásy? Tuto hru milují především děvčata, ale mnohdy je do ní zapojen i mladší bráška, nebo třeba tatínek. Zde existují dvě hlavní role, a tou je kosmetička, a zákazník, který si přeje celkovou proměnu. Účes a líčení si holčičky rády vyzkouší na komkoliv, většinou s pomocí dětských malovátek, někdy však v nestřeženém momentě uzurpují i kosmetické produkty z maminčina toaletního stolku.

Posted in Hry