Internetová identita

Internetová identita je to, pod jakým jménem vystupujeme na internetu. Je to velmi nebezpečné, protože dnes většina lidí nevystupuje pod svým jménem a poté máme velký problém poznat, kdo vlastně sedí na druhé straně. Dnes existují úplně běžně na sociálních sítích profily s názvem: „pesles23cz, kyticka5, bobik7“. Sice to je moc hezký název ale problémem je že nám o člověku neřekne vůbec nic. Jediné, co můžeme identifikovat je to, že je to možná někdo z České republiky, protože tam má české výrazy, ale jaké je jeho jméno, či jak vůbec vypadá, se z tohoto opravdu nedozvíme.
Otisk prstu, identita
Chápu, že lidé dnes chtějí vystupovat anonymně, aby nemohli být za své výrazy stíháni ale i tak se mi to zdá vůči ostatním tak trochu nemorální. Pokud někdo s touto přezdívkou vypisuje do komentářů pod různé příspěvky urážky a další nevhodné věci vůči někomu je to od něho opravdu velmi ošklivé. Já se držím pravidlem, že se vše dá v klidu a slušnosti vyřešit. Tohoto, kdyby se řídili všichni, tak se máme na světě mnohem lépe než teď. Někdo si z těchto hnusných komentářů nedělá nic a jen je smaže, přehlíží či nahlásí ale problém je, že jsou mezi námi lidé, které to může urazit a naštvat. Tito lidé se tím poté hodně zabývají a může to skončit až nepěknými věcmi jako je například sebevražda, sebepoškozování či nějaké jiné aktivity.
Vizitka, neznámá identita
Pokud neznáme jméno ani příjmení osoby, nemůžeme se nějak obrátit na toho, kdo nám nadává. Dnes už sice existují metody, jak poznat, kdo to je ale je to velmi složité a ani to není zdarma. Do toho všeho jak můžeme vědět, že to byl zrovna ten, koho vypátráme a nebyl to někdo jiný, kdo mu mohl ukradnout účet. Ukrást účet či vydávat se za někoho jiného dnes není žádný problém. Tyto případy se stávají velmi často a je hodně těžké se před nimi bránit.
Uvidíme, jestli do budoucna zavedou sociální sítě nějaké ověřování, aby se zabránilo falešným či anonymním profilům. Určitě by to mělo své příznivce i odpůrce jako má dnes vše.