Jak na harmonický vztah i v intimní oblasti soužití

Intimní oblast partnerství a každého člověka je velmi specifická a přesto velmi zajímavá oblast. Každý člověk je jedinečný a originální. Každý z nás potřebuje něco jiného a specifického. Proto je někdy náročné, když se mají dva lidé tvořící pár sehrát i v intimní oblasti partnerství. Mnohdy bývá problém ve frekvenci pohlavního styku. Kdy jeden chce často a druhý by naopak nemusel skoro vůbec. Je třeba pak najít harmonii, vyjít jeden druhému vstříc a najít nějaký kompromis. Protože problémy v intimní oblasti se následně projeví i v dalších oblastech soužití. Zároveň problémy v jiných oblastech se naopak projeví v oblasti sexuální. Kdy mohou mít muži problémy s erekcí či s libidem.

Proto je třeba na vztahu pracovat, budovat důvěru a vzájemnou otevřenou a nesoudící komunikaci. Abyste si s partnerem mohli vše říci. A to i co potřebujete v intimní oblasti, abyste se nebáli o tom komunikovat a dokázali si následně vyjít vstříc.

harmonický vztah

Takže pokud se objeví i nějaké problémy v sexuální oblasti, tak se nebát o tom s partnerem či partnerkou mluvit. Můžete pak společně přijít na příčinu problému a zvolit vhodné řešení. U mužů bývají často problémy s erekcí. Lepší erekci mohou pomoci zajistit přírodní produkty, které pomohou prokrvit tělo. Jde například o tabletky s výtažky z bylin jako je ženšen, vrba či ašvaganda. Také zdraví životní styl pomáhá udržet zdravé tělo i ducha. Je potřeba mít dostatek spánku a odpočinku. Vyváženou a pestrou stavu a udržovat si tak i zdravou tělesnou váhu. Přiměřená tělesná aktivita je také velmi důležitá.

odpočinek a relaxace

A pomoci může i relaxace, nácvik relaxačního dýchání, meditace a vhodné cvičení. Příčin může být více a mohou se vzájemně prolínat. Proto je dobré přijít na to, kde je problém, co ho způsobuje a následně zvolit vhodné řešení v podobě právě změny životního stylu, doplňků stravy, vyhledání psychologa či sexuologa nebo tablet na předpis.