Jak vybrat kvalitní povlečení do dětské postele, aby dítě zaujalo a vy měli méně práce?


V dětském pokoji nesmí chybět hračky, nábytek, ale nejdůležitější je postel. Kromě kvalitní postele, roštu či matrace, potřebují děti i peřiny a povlečení.

Jak vybrat kvalitní povlečení do dětské postele, aby dítě zaujalo a vy měli méně práce?

Každý dětský pokoj je královstvím našich nejmenších a právě tak se jej snažíme i vybavit. Všichni víme, že děti potřebují hodně hraček, prostor pro hraní i kvalitní nábytek, ale největší pozornost by rodiče měli zaměřit na postel. Dítě se potřebuje dobře vyspat, samozřejmostí je postel z kvalitního materiálu, pevný rošt a vhodná matrace, ale ani na peřiny a povlečení bychom neměli zapomínat. Právě povlečení ale mnohdy není věnována taková pozornost. Nejde ale jen o detail, povlečení, které se dítěti líbí, jej může do postýlky snáze nalákat a také mu zaručí pěkné sny. No a pro dospělé je nejlepší vybírat povlečení z vhodného materiálu, aby měli co nejméně práce s praním i převlékáním.

děti v posteli

Materiál pro děti musí být prodyšný a přírodní

Jakýkoliv materiál, se kterým děti přijdou do styku, by měl být kvalitní a přírodní. Dětská pokožka je nejen jemnější, než pokožka dospělého člověka, u dětí se mohou rozvíjet nejrůznější alergie a dětská pokožka je navíc i háklivější na nejrůznější kožní vyrážky. V peřinách tráví děti poměrně dost času, povlečení by tedy mělo být z přírodních materiálů a nemělo by děti nikterak dráždit. Vhodná je samozřejmě bavlna ale i mikrovlákno. Oba materiály jsou dostatečně prodyšné, což děti potřebují.

U moderního dětského povlečení se pak můžeme setkat i s nejrůznějšími úpravami materiálu, vyplatí se vybírat povlečení, které se nemusí žehlit a rychle schne. Je třeba počítat s tím, že dětské peřiny se obvykle převlékají častěji, děti totiž mohou povlečení umazat, malé děti se mohou v noci počůrat, z praktického hlediska je tedy lepší, když má povlečení tyto speciální úpravy, hodně to usnadní práci maminkám.

dětská postel

Velikost i design

Děti ale tyhle praktické věci příliš neocení, to spíše dospělí. Děti zcela jistě ocení design povlečení. Snažte se vybírat pestré vzory a barvy, které se dětem líbí, vybírejte povlečení s jejich oblíbenými pohádkovými postavičkami. Děti se pak do postele budou těšit. Holčičky jistě potěší princezny, kluky zase povlečení mašinka Tomáš Masinka-tomas.cz. Na povlečení mohou všechny pohádkové postavičky doslova ožít a děti to zcela jistě potěší. Při výběru povlečení pak zohledněte i správnou velikost, povlečení by mělo přesně pasovat na dětské peřiny, aby měly děti co největší pohodlí.

Připravte dětem postel tak, aby byl pro ně spánek radost.