Je nejlevnější autopůjčovna Praha skutečně ta nejvýhodnější?

Prakticky každý dospělý člověk v naší republice vlastní řidičský průkaz, obvykle skupiny B, tedy na osobní automobil. Zdaleka ne každý má však to štěstí, že nějaký vůz vlastní. Přeci jen, ačkoliv cena ojetých vozů se pohybuje v relativně nízkých částkách, stále ještě to může být nad možnosti některých lidí.

V naprosté většině případů se naštěstí můžeme spolehnout na veřejnou hromadnou dopravu, jejíž systém je v naší zemi poměrně slušný. Ne vždy je to však možné, například pokud jedeme stanovat někam do přírody. Pak nezbude nic jiného, než si auto půjčit.

autozarovka1

Problém je v tom, že ne každý má příbuzného či známého, který by mu byl ochoten svůj automobil svěřit. Pak nezbude nic jiného, než využít služeb některé z půjčoven automobilů. Zde máme výhodu, že si dokonce můžeme vybrat i typ vozu. Faktem ovšem je, že za tyto služby budeme muset zaplatit.

Zde se tedy naskýtá otázka, zda je to vůbec výhodné. Samozřejmě, většina z nás hledá takovou půjčovnu, která je nejlevnější, a ideálně v místě bydliště, jako je například nejlevnější autopůjčovna Praha. Avšak platí v tomto případě, že nejlevnější skutečně znamená nejvýhodnější?

V první řadě je totiž potřeba si řádně přečíst nejen ceník, ale i smluvní podmínky. Jistě, základní cena může být nízká, ale pak zde máme další poplatky, které mohou být někdy uvedeny zvlášť. A když vše sečteme, může nám vyjít, že částka, kterou zaplatíme, je nakonec vyšší, než kterou bychom zaplatili jinde.

autozarovka2

Je tedy dobré si vše předem dobře spočítat, než se pro některou rozhodneme. A také samozřejmě zvážit, zda by nebylo vhodnější našetřit si na vlastní vůz. Zde pak záleží na tom, jak často jej budeme potřebovat.

V případě, že jej prakticky nevyužijeme, se skutečně vyplatí si pokaždé auto půjčit z půjčovny. Pokud jej však budeme používat častěji, pak je mnohem lepší koupit si své vlastní. V tomto případě to totiž v konečném důsledku vyjde levněji.