Jsou hypotéky bez registru výhodné?

Není pochyb o tom, že mnoho především mladých lidí touží po tom mít své vlastní bydlení. A není divu, výhody jsou zde nepopiratelné. Tou hlavní je pravděpodobně fakt, že se nemusíme bát, zda nám majitel nemovitosti prodlouží smlouvu. Ta se totiž v tomto případě obvykle uzavírá na dobu určitou. Je to pochopitelné, dává to majiteli možnost zbavit se problémových nájemníků, i když je jasné, že se to dá zneužít.

Avšak zdaleka ne všichni si mohou vlastní dům či byt dovolit. Důvodem je vysoká cena nemovitostí. Ta je vcelku pochopitelná, neboť se jedná o žádanou, a přesto velmi omezenou komoditu. Navíc ani náklady na stavbu rozhodně nejsou nejmenší. Avšak to znamená, že velká část lidí není schopna dát včas dohromady potřebné prostředky.

hypoteka6

Není tedy divu, že často volí jako způsob financování bydlení hypotéku, tedy účelovou půjčku, určenou ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Ta může být poskytována jak bankami, tak nebankovními společnostmi.

Existuje mnoho druhů hypotéky, které se sice neliší v cíli, tedy poskytnout peníze na bydlení, ale především ve výši úroků a nejrůznějších poplatků a také v podmínkách, které musí žadatel splnit, aby mu byla žádost schválena.

Je samozřejmé, že některé typy budou oblíbenější než jiné. Těmi, které dlouhodobě obsazují přední příčky v popularitě, jsou mimo jiné také hypotéky bez registru. Jejich výhoda spočívá v tom, že zde není žadatel prověřován v registru dlužníků.

hypoteka5

Jedná se o seznam, kde jsou uvedeni všichni, kteří mají nějaký dluh, například nesplacenou půjčku, pozdě zaplatili například za energie či internet, atd. Avšak ačkoliv se tam nemusíte dostat vlastní vinou, přesto budete, pokud tam máte záznam, považováni za potenciálně nespolehlivého klienta, a vaše šance na získání hypotéky se podstatně sníží.

Vzhledem k tomu, že záznam zde má většina dospělé populace, není divu, že je hypotéka bez registru tak oblíbená. Přeci jen, umožňuje lidem pořídit si vysněný dům či byt. A to za to stojí, ne?