Kolikrát se to má říkat

V podstatě by trampolína neměla být prvkem, který poslouží k odkládání dětí, aby rodiče měli chvíli klid od nich. I tady je nutný dozor a případná pomoc nebo asistence. Ovšem to je teorie, ve skutečnosti to vypadá ještě úplně jinak. Uhlídat je totiž není vždy jednoduchá záležitost. Okamžik nepozornosti a šup, už jsou na trampolíně a to v botách nebo i s různými předměty, které tam rozhodně nepatří. Nejen že mohou zranit sebe, ale i tento skákací prvek, který není věčný. Hlavně se jedná o pružnou skákací plochu a ta zrovna není nejlevnější, když se bude muset koupit nová. Ale co s tím, když se natrhne nebo prodře? Sice se můžeme zlobit a na řadu může přijít i nějaký trest, ale to nám trampolínu nevyspraví.
děti na trampolíně

Opravujeme skákací plochu

Nic není ztraceno, zkrátka si musíme poradit. Nejlepší je se při zakoupení zeptat i na lepení tekutou gumou, která je určena pro tyto nehody. Aby nám lepení vydrželo, tak je nutné dodržet správný postup, který je zároveň uvedený na obale.
1.       Poškozené místo je třeba očistit a hlavně odmastit. Ale ne benzínem nebo ředidlem, raději použijeme speciální odmašťovadlo.
2.       Lepidlo naneseme na trhlinu, ale i na okolí. Výhoda je, že nemusíme spěchat, jelikož lepidlo zase tak rychle neschne, takže máme čas v klidu pracovat.
3.       Pak rozetřeme lepidlo po ploše a zhodnotíme, zdali ho není málo, pak můžeme ještě přidat.
4.       Nyní budeme podkládat poškozené místo pružnou síťkou ze spodu trampolíny.
5.       Síťka musí být ponořena v lepidle, tím vytvoří pevný spoj a zhruba po 48 hodinách ji můžeme opět používat jako dříve.
židle u trampolíny

Tekutá guma

To je zkrátka pomocník do nepohody. Hlavně bychom ji měli mít s sebou i na dovolené, nebo když jdeme k vodě. Dokáže snadno a hravě spravit nafukovací čluny, kruhy, míče atd. Lehátka, rafty, rybářské kalhoty, boty, pláště, celty, stany a mnoho dalších. Nafukovací hračky pouze přejedeme gumou po postiženém místě a necháme ztuhnout. Je hotovo a vyspraveno.

Posted in Nezařazené