Motorkáři, králové silnic

Všichni účastníci silničního provozu by k sobě měli být především ohleduplní. Na silnici prostě nikdy sami nebudete a s respektem a taktem, samozřejmě od všech, to nejde. Ale je jasné, že tu a tam se objeví někdo, kdo se prostě chovat neumí.
rychlá jízda
Pro většinou řidičů automobilů jsou problematickou skupinou především motorkáři. Na vozovky vyrazí s prvními jarními dny a do podzimu je jich všude plno. Rychlá jízda, vítr ve vlasech, adrenalin, to je to, proč každý rok příznivci těchto velkých a rychlých strojů brázdí cesty vedle důstojně a předpisově jedoucích aut. Jejich jízda není účelová, jako u většiny dalších účastníků provozu, ale je vzrušující a radostná. O tom svědčí i jejich spanilé jízdy. Jak tedy s touto specifickou skupinou řidičů vyjít a jsou opravdu tak děsiví, jako jejich někdy tak vyhlížející jízda?
dva motocykly
Nesnažte se je umravňovat v jejich jízdě, to přísluší pouze dopravní policii. Vaší prioritou přeci je dojet tam, kam potřebujete, i když můžete závidět ve chvílích, kdy hravě projedou mezi čekajícími vozidly v zácpě. Myslete také na to, že jsou oproti řidičům aut v nevýhodě, protože na motorce zadní zrcátko, které by ukazovalo, co se děje za nimi, prostě nemají. Tím se dá omluvit to, že vás za sebou prostě a jednoduše nevidí. Bezpečná jízda po mokré vozovce by měla být samozřejmostí u každého, kdo vjede na silnici. Pokud se střetnete na křižovatce, raději se ujistěte, zda chce motorka opravdu odbočit, s blinkrem je to u nich trochu komplikovanější, obzvláště když svítí slunce. Z důvodu bezpečnosti i sami motorkáři jízdu zpomalují. Na samotné silnici rozhodně nezabere motorka méně místa, i když se to tak může zdát, sami si můžete všimnout, že v zatáčce se méně či více pokládá. V nevýhodě je i co se týká brždění, auto má v tomto směru navrch.
A hlavní je, že všichni jsme jenom lidé a jaké si to na silnici uděláme, takové to budeme mít. Hlavní je, dojet ve zdraví tam, kam máme namířeno.