Na hypoteční úvěr je možné dosáhnout i za složité finanční situace

Pokud budete chtít požádat o hypoteční úvěr, s nevětší pravděpodobností to bude zdlouhavý a náročný proces, který bude okleštěn náročnou byrokracií a papírováním. V případě, kdy banka zjistí, že nejste schopni úvěr plnohodnotně splácet, případně máte z minulosti jisté finanční prohřešky, které ovlivňují vaší důvěryhodnost, můžete se s úvěrem rovnou rozloučit. Nebo ne?

Nebankovní společnosti a jejich benevolentní podmínky

V bance se s hypotékou s největší pravděpodobností rozloučit budete muset, stále však ještě existují nebankovní společností, kde je možné na hypotéku stále dosáhnout. Nebankovní americká hypotéka je neúčelový úvěrový produkt, u kterého není zapotřebí dokládat výši měsíčních příjmů. Společnosti velmi často navíc nenahlíží do nejrůznějších registrů dlužníků, což může být pro mnohé žadatele velké plus.

Vlastní nemovitost

V nebankovním sektoru je ale zapotřebí počítat s vyšší úrokovou sazbou, která je zpravidla daní za benevolentnější podmínky společností. Pokud si ovšem toužíte splnit sen o vlastním bydlení a banka vám úvěr zamítla, je pro vás mnohdy nebankovní sektor jedinou možností, jak si tento sen nakonec uskutečnit.

Kreditní karta

Jedná se o hypotéku, tudíž i zde bude zapotřebí ručit vlastní nemovitostí. Většinou se ručí právě nemovitostí, na kterou je sjednávána hypotéka. V případě americké hypotéky je ovšem situace rozdílná. Jelikož si dlužník může půjčit na cokoliv, musí být vlastníkem nemovitosti. Oproti klasické hypotéce je rozdílná i maximální možná výše půjčky, či doba sjednání hypotéky. Některé společnosti navíc vyžadují, aby měl žadatel ještě před uzavřením smlouvu oněch pověstných 10% hypotéky našetřeno z vlastních úspor. Americkou hypotéku je většinou možné sjednat na kratší dobu, přibližně 10 let. Je tedy na zvážení, zda se americká hypotéka skutečně hodí na financování vlastního bydlení.

You Might Also Like