Několik překvapivých věcí, které se dějí v našem mozku během sexu

Co se děje v našem mozku během sexu?

Jaký je vztah mezi mozkem a sexem? Ukázalo se, že obrovský. Mozek během sexu uvolňuje některé hormony, díky nimž cítíme více touhy, naše srdce bije rychleji a můžeme zažít nezapomenutelné potěšení. Během sexu se některé části mozku více zahřívají a jiné jdou spát. Studie ukazují, že 30 % mozku je aktivní během orgasmu (a těsně před a po).
žena líbá muže na hrudi

Některé části mozku se zahřívají

Během sexu je v našem mozku aktivován limbický systém, který je mimo jiné odpovědný za fyzický výkon a emoce. Dr. Jason Krellman, neuropsycholog z Columbia University Medical Center, při výzkumu chování mozku během sexu dospěl k následujícím závěrům: „Samotný sexuální akt je poháněn instinktem a emocemi, nikoli racionálním myšlením.“ To znamená, že část mozkové kůry, která je zodpovědná za myšlení, přechází do klidového stavu.

Část mozku zchladne

Klinická psycholožka Dr. Jennifer Sweeton říká, že „zdá se, že během sexu u žen se vypínají dvě specifické oblasti mozku.“ Jsou to části mozku, které jsou zodpovědná za vědomí a úsudek. Podle psycholožky dochází během orgasmu u žen do spánku také oblast mozku spojená se sebekontrolou, proto jsme otevřeni novým zkušenostem a snadněji dosáhneme orgasmu.
muž a žena při předehře

Mozek uvolňuje dopamin

Není nic nového, že mozek během sexu uvolňuje neurochemikálie. Jedním z nich je dopamin, který je zodpovědný za pocity touhy, euforie a uspokojení. Navíc se dopamin uvolňuje, i když se obejmete. Kromě pocitů touhy způsobuje dopamin také závislost lidí na sobě.

Mozek uvolňuje vazopresin

Během sexu se v mozku mužů uvolňuje vazopresin, který stimuluje k sexu. Píšeme o mužích, protože jejich úroveň této látky je vyšší než u žen. Vazopresin podporuje ospalost, což se vysvětluje to, že muži usínají po sexu častěji než ženy.

Mozek uvolňuje serotonin

Velmi dobře víme, že serotonin pomáhá regulovat náladu a spánek. Když ho máme málo, můžeme cítit depresi a nedostatek energie. Ukázalo se, že serotonin ovlivňuje naši sexuální chuť. Během sexu se jeho hladina může zvýšit až o 200 %. Díky tomu jsou páry, které pravidelně mají sex, šťastné a vycházejí lépe na všech úrovních.