Není matrace jako matrace

Pro kvalitní odpočinek není důležitá jen kvalitní postel, ale především vhodná matrace. Současní výrobci se rozhodli, že se budou zabývat i zdravotními a pohybovými problémy svých zákazníků. Přihlížejí na lidi s vyšší hmotností, s problémy s páteří i na ty, kteří jsou nějak pohybově omezeni. Rozlišuje se i matrace pro ženy a muže, jelikož mají odlišnou stavbu těla, hmotnost i výšku.
§ Je tedy potřeba řešit rozdílná tuhost jednotlivých lehacích ploch.
tmavá postel

Matrace pro alergiky

Přibývá i lidí, kteří trpí nějakou alergickou reakcí. V současné populaci je jich dokonce celých dvacet pět procent. Pro tyto zákazníky je dobou volbou matrace z bio pěny, ze studené pěny nebo matrace latexová.
· Jedná se o matrace, které jsou vzdušné a neobsahují žádné dráždivé alergeny.
Pokud člověk váží přes devadesát kilogramů, bude potřebovat speciální matraci, která se jeho tělu přizpůsobí. Dobrým pomocníkem pro zjištění zatížení matrace působením těla je speciální měřící deka. Některé prodejny už ji pro své zákazníky využívají.
o Tato speciální deka se umístí na vybranou matraci, zákazníka se uloží a počítač následně vyhodnotí rozložení tlaku těla na lehací plochu.
o Tím se zjistí, jestli není matrace pro vaši tělesnou schránku příliš tvrdá nebo naopak nevhodně měkká.
kytičková matrace
SPÍTE NA BOKU? PAK VOLTE LÍNOU PAMĚŤOVOU PĚNU
Důležitým ukazatelem pro správný výběr matrace je i váš způsob spánku. Každému člověku vyhovuje při nočním odpočinku jiná poloha. Pokud spíte většinou na boku, je vhodnější matrace s línou paměťovou pěnou. Pokud sháníte matraci pro nemohoucího člena rodiny, pak jsou nejvhodnější pěnové s pevným jádrem, které mají navíc speciální prořezy. Ty zabraňují bolestivým otlakům ramen a pánve. Místům, kde snadno vznikají nepříjemné proleženiny. Umožnují cirkulaci vzduchu pod tělem ležícího člověka a tím odvádějí vlhkost.

Posted in Nezařazené