O Světě pokladů.

Naše Lhotka je obec malinká, ale zato malebná. Na návsi je malý kouzelný rybníček a nové hřiště pro děti. Často se tam schází i omladina, nebo dospělí se sejdou na ohništi si opečou špekáčky a společně popijí pivo a poklábosí. Jediné, co trochu hyzdí naši malebnou vesničku bylo stavení po staré Pětníkové. Umřela snad před 20 lety, domek zdědil nějaký vzdálený příbuzný, který bydlel snad někde v zámoří o baráček neměl zájem, takže ten chátral a lety scházel, dvorek zarostl nálety, střecha se propadala a okna někdo vymlátil. Loni se ale kolem domku začaly dít věci. Nastoupila parta zedníků, pokrývačů a pustili se do díla. Letos zjara už zrekonstruovaný domek měl nové majitele.

truhla

Sice to byli Pražáci, tak zvaní lufťáci a jezdili jen na víkendy. Ale lidi to byli milí a navíc nás zbavily té rozpadlé ostudy naší vsi. Domeček byl krásný. A jak se postupně naši noví chalupáři zabydlovali, začali zapadat i do naší vesnické party. Občas totiž vzali své děti na hřiště na náves, takže o kontakty nebyla nouze. No a nakonec nás dokonce pozvali na kolaudaci jejich stavení, samozřejmě s pohoštěním. Upřímně jsme se těšili, že si prohlédneme, jak baráček vypadá po rekonstrukci uvnitř. A nastal den D. Dveře chalupy se otevřely hostům, a my vstoupili přímo do pohádky. Interiér předčil všechna naše očekávání.

lavice

Uvítaly nás krásné malované skříně, komody, masivní stůl a židle, nádherný příborník poblíž opravené pece, lavice a truhly. Se sousedkami jsme jen zalapaly po dechu. Něco takového jsme ještě neviděly. Během vydařeného posezení jsme od paní domácí vyzvídaly, kde sehnali ty krásné komody a truhly. Dostaly jsme tip na úžasný internetový obchod, kde se dá toto pohádkové vybavení získat a večer jsme už z pohodlí domova listovali širokou nabídkou a vybíraly kousky, které rozhodně nesmí chybět v našem domku. Takže pokud jste ještě nesyšeli o Světě pokladů Svetpokladu.cz, tak to je to pravé místo, kde se tyto skvosty dají sehnat.