Péče o pleť v zimně

Na horké letní teploty se můžeme těšit zase až za rok. Přichází období podzimních chladnějších teplot, které bude následováno zimními mrazy. Je důležité mít na paměti, že nižším teplotám je nutné přizpůsobit také vaši pečující kosmetiku, jež denně na pleť aplikujete. V létě potřebuje většina lidí především hydrataci, jelikož sluníčko lidskou pokožku velmi vysušuje. Také se více potíme, takže spoustu z nás používá pouze lehké přípravky, které neucpávají póry. Jak tedy naší každodenní starostlivost o pleť efektivně a správně přizpůsobit nižším teplotám?

péče o pleť

Nezapomínejte na ochranu SPF

Že tato rada zní poněkud divně? Opak je pravdou! Ochrana před slunečními paprsky je mimořádně důležitá také v zimně, proto přípravky s ochrannými faktory používejte celoročně. Mnoho lidí může trápit otázka, jaké krémy či séra tedy v zimně používat. Odpověď je odvislá především od typu vaší pleti. Jestliže máte suchou pleť, pak nezapomínejte pleť dostatečně hydratovat a vyživovat. Sáhněte po výživných a hutných krémech, které vaši pleť ochrání před mrazy a chladným počasím.

Poněkud složitější to mohou mít lidé se sklony k tvorbě pupínků a mastnou pletí. Tito lidé totiž velice často svou pleť přílišně vysušují, což vede ke zvýšené tvorbě kožního mazu a následné tvorbě dalších nedokonalostí. Svou pleť čistěte minimálně dvakrát denně. Zvolte jemný čistící gel, ideálně s přídavkem kyseliny salicylové, která napomáhá efektivně vyčistit ucpané póry. Následně pleť hydratujte kvalitní hydratačním sérem. Skvělé výsledky mají například produkty s přídavkem kyseliny hyaluronové. Péči o pleť zakončete krémem, který vám nebude ucpávat póry.

husté obočí

Pleťové oleje

Kosmetické oleje mohou být skvělým pomocníkem, avšak je nutné vědět, který je vhodný pro typ vaší pleti. Ricinový olej je rovněž skvělý na husté řasy a obočí. Pokud chcete opravdu bujné obočí, které je v poslední době velice trendy, začněte denně používat sérum na růst obočí.