Počítače v lékařství

· Data jsou pro program jako palivo. Systém Watson dokáže bleskovou rychlostí probrat tisíci stovkami stránek s nejnovějšími postupy, studiemi, statistikami a lékařům naservírovat optimální řešení nebo požádat o další informace.
nouzové vysílačky
Jak funguje?
· Jakmile přijdou výsledky, doktor klikne na záložku Možnosti léčby a zobrazí se mu panel navrhovaných léčebných postupů seřazených podle vhodnosti. Dále se zobrazí seznam klinických studií, které může zohlednit.
· Lékařům a nemocnicím se tak otevírá cesta k efektivnější a přesnější léčbě. A zbaví se dlouhé a úmorné práce. Možnost mít takto účinné nástroje, které pomáhají s obtížnými dilematy při diagnózách, lékařům uvolní ruce.
· Během pár let může být Watson všude. A stejně jako dnes používaný Google, se bude Watson používat také.

Údaje o nemocných
· Před několika lety vydal Evropský parlament rezoluci, podle níž mají být v budoucnu údaje o nemocech přístupné v celé Evropské unii. Všude se mají dát vyvolat údaje o všech Evropanech s evropským zdravotním průkazem.
· V první fázi se průkazy vydávají lidem s chronickými onemocněními, které vyžadují trvalé léčení. Ovšem se velmi diskutuje o možnosti zneužití karet a udržení bezpečnosti osobních dat.
· Emergency CARDLINK je karta pro případ nouze obsahující jednotnou sadu údajů, které lze přečíst a vyhodnotit v každém ze států EU. Zahrnuje krevná skupinu, alergie, chronické choroby, předepsané léky, jméno ošetřujících lékaře atd.
· V rámci Evropské unie probíhají i jiné zdravotnické projekty. Jedním z nich je Diabcard, a jak již název naznačuje, obsahuje tato karta údaje o diabeticích.
kontrola karet
Babyphone dostal černého Petra
· Jediný technický vynález spadající svým způsobem do zdravotnictví, který nebudí příliš kladné ohlasy je babyphone, který používají maminky, a byl jim doporučován v porodnici.
· Jde o malou vysílačku, která přenese do ložnice rodičů každičký šepot, zakašlání nebo vzlyk dítěte. Ukazuje se, že se stává špehem.
· Tyto přístroje jsou v podstatě velice jednoduché vysílačky, a proto se dají bez problémů odposlouchávat scannerem, jako se již několikrát stalo v Německu.

Posted in Nezařazené