Pro koho je půjčovna dodávek vhodná

Asi nikoho nepřekvapí, že silniční doprava hraje v přepravě materiálu a zboží v současné době prim. A není divu, vzhledem k tomu, jaké výhody má oproti ostatním druhům. Avšak k tomu, abychom ji mohli provozovat, potřebujeme také vozový park. Co však máme dělat, když jej dosud nemáme, například proto, že jsme začínající firma?

Zde můžeme využít služeb, jako je půjčovna dodávek rentcarservice.cz. Některé firmy totiž, ačkoliv vlastní poměrně značný počet nákladních automobilů, neprovozují spediční činnost. Místo toho dávají svůj vozový park k dispozici ostatním, samozřejmě za úplatu. Je ale toto řešení vhodné pro každého?

kamion1

Abychom mohli odpovědět, musíme nejprve porovnat náklady. Nejprve zde máme samotné pořízení nákladních vozů. A všichni víme, že to není zrovna nejlevnější záležitost, tedy alespoň v případě, že chcete poněkud kvalitnější kousky.

Dále je nutné tyto automobily udržovat v provozuschopném stavu. To samozřejmě znamená pravidelný servis, doplňování paliva, dobíjení baterie a další věci. Pak tu jsou také povinnosti dané zákonem, což zahrnuje pravidelné technické kontroly a měření emisí. A to vše samozřejmě stojí peníze. Zapomenout nesmíme samozřejmě ani na řidiče, který bude chtít za svou práci příslušnou mzdu.

Naproti tomu, pokud si nákladní automobil půjčíte, zaplatíte pouze jednorázový poplatek za půjčení. Nemusíte se také starat o údržbu a další věci. Všechny nabízené vozy by totiž měly být v téměř bezvadném stavu, i když nějaké opotřebení se dá očekávat.

kamion3

Z toho, co bylo výše řečeno, se může zdát, že mít nákladní automobil z půjčovny je tím nejlepším řešením pro každého. Nemusí tomu však tak být. Pokud totiž máte velkou firmu a vypravujete jich mnoho, pak se náklady rozmělní a mohou být nižší, než kdybyste si pokaždé vozy půjčovali.

Proto je dobré se vždy před tím, než se pro některý z těchto kroků, ať už je to koupě, nebo půjčka, nového nákladního vozu rozhodnete, vždy vše dobře uvážit a hlavně si spočítat veškeré náklady. Jen tak na celé situaci neproděláte.