Propracovaný web

Každý, kdo je hloubavý si možná bude chtít postavit svůj web sám. Většinou se pak podívá, co to obnáší a skončí u základů, totiž u HTML. To je jazyk, nebo protokol, jak kdo tomu říká, který je třeba znát k základům webové stránky. Samozřejmě již ne dnes, kdysi. Dnes si prostě najdete toho, kdo web nabízí, tedy toho, kdo vám web k sobě někam umístí, říká se tomu hosting a většinou tam také najdete i šablony, do kterých začnete prostě sázet fotky a psát texty. Nu co, zpočátku to jde. Ale pak zjistíte, že to něco byste raději vpravo, a tamtu barvu jinou a ten rámeček oválný. Změníte šablonu a uvidíte něco, jako když posypete barevnou plochu něčím hodně ošklivým.

Podklad webové stránky

Každá šablona je totiž trochu jiná, takže zrovna tato se něco pokusila přesunout něco někam a vznikl z toho chaos. A protože nemáte sebemenší potuchy o tom, že i web se musí zálohovat, vaše x hodinová práce je pryč, a začínáte znovu. Tedy ti trpěliví a ti kteří mají času dostatek. Ti druzí s tím prostě seknou a zavolají si na tvorbu webových stránek Brno (například) a zde si celou přestavbu domluví. Nebo raději docela nový web, což bude asi lepší varianta, protože překopávat něco po nějaké šabloně je dost na nervy a také otročina.

Když však hlavní budovatel začne zcela od začátku, ví kde, co má a jak to pak celé stavět. Takže mu to půjde lépe od ruky. Vy mu jen dodáte patřičné podklady. To znamená že mu dodáte vše, co chcete na webu mít, a napíšete co a jak má kam umístit.

On vám pak vysvětlí, že dávat žluté písmo do bílého pole je zhovadilost, a že se něco nehodí tam a jiná věc zase patří semhle. Tak vlastně vznikne web na profesionální úrovni. Tedy nejen nějaká “zpatlanina” červených písmenek na modrém pozadí ve fialovém rámečku otáčející se na ploše.

Hotový web

Profesionál totiž ví a zná, takže se vyhne začátečnickým chybám, a také všelijakým rušivým elementům, které amatér na svůj web nacpe, aniž se tam hodí.