Provoz na železnici


Moderní železnice si neustále vyžadují sledování aktuálního dění, abyste mohli provoz sledovat a bezpečné řídit, přičemž se vyplatí vědět i jiné parametry.

Provoz na železnici

Neustálý dohled

Dnešní železnice jsou velice frekventovaně využívány, o čemž se můžete přesvědčit, když si například zajdete na nádraží. Hlavní tratě totiž musejí pojmout spousty spojů, jenž musí být pečlivě naplánovány, aby na sebe navazovaly, a navíc vlak přesně stíhal jezdit do jednotlivých stanic. Samozřejmé tohle neplatí jen u osobních vlaků, protože stále se hojně po železnici přepravuje třeba uhlí či tekutiny v cisternách, protože dnešní lokomotivy utáhnou při jedné jízdě opravdu spoustu materiálu. Aby nehrozilo žádné nebezpečí jako je střet dvou vlaků, tak je potřeba celý provoz řídit k čemu slouží i semafory na železnici a podobná zabezpečovací zařízení.

vlak na železnici

Ovšem nemůžeme řídit stroje, které nevíme kde jsou, a proto tu máme sledování železničních vozidel, jenž zajistí, že vozidlo můžete sledovat kdekoliv. Není problém ani trasování historie a podobné funkce, co se týče polohy, protože tu zaznamenává systém kdykoliv dokonale.

Sledování parametrů

Jestliže si necháte do své lokomotivy zabudovat RCM systém, tak tím získáte spoustu výhod a zároveň budete moci sledovat spoustu užitečných parametrů, jenž se při provozu rozhodně hodí a zároveň budete mít nad strojem mnohem lepší přehled, což se vždy při řízení hodí. Velkou předností tohoto systému je měření přesné hladiny paliva, přičemž snímá i náklon s akcelerací, takže údaje jsou naprosto přesné a Vy máte zajištěné o hladině paliva té erekcí naprosto přesný údaj. Jestliže se budete řídit údaji ze systému, tak nenutí problém ušetřit až 30 % z nákladů, přičemž když bude systém v každé lokomotivě, tak ušetříte opravdu spoustu peněz.

moderní souprava

Z toho jen plyne, že zabudování RCM systému se vzhledem k dlouhodobému horizontu vyplatí. Parametry si můžete navolit podle svých představ, kdy přizpůsobivost systému je pro každého uživatele skutečně důležitá. Samozřejmě tento systém je vhodný do spousty motorových vozidel a každý řidič či majitel vozu jej ocení.