Pupínky a péče o nich

O akné už bylo a pochopitelně i je na trhu tolik informací, že by se mohlo tvrdit, jak s ním už nikdo nemůže mít trápení. Existuje nespočet rad, tipů a návodů na to, jak se ho zbavit a předejít mu za všech okolností. I přes tuto skutečnost však nalezeme velké množství lidí, kteří s ním bojují a nevědí si poradit s tím, jak ho přinejlepším zmírnit.

ošklivé akné

Neperte se s každým pupínkem sami

Nejzákladnějším pravidlem a současně i nejvíce účinným je to, abyste se problém s aknózní pletí nesnažili vyřešit po svém a pouze v pohodlí domova. Pokud patří vaše pleť mezi tu problematickou, je na místě odhodlat se k návštěvě kosmetičky, která přesně ví, jak vaši pleť vyčistit do hloubky a zabránit tak vzniku dalších a zánětlivých pupínků.

Pleť neduste, ale dopřejte jí kyslík

Další chybou, kterou lidi s akné provádějí prakticky denně je to, že se ho snaží zakrývat. Ať už k tomu použijí tuhý make-up nebo pouze korektor na nejvíce postižená místa, vždy si tím více škodí, než pomáhají.

Je logické, že nechcete dávat váš obličej na pozornost a potýkat se tak s negativním názorem lidí, že nevypadáte vůbec dobře. Ale je to cesta, která vám pomůže zabránit tomu, aby se vaše pleť mastila a ucpávaly se vám póry.

Nevysušujte ji vodou, ale používejte krémy

Ve vaší kosmetické taštičce by vám neměla chybět jakákoliv kosmetika – na bázi nekomedogenních složek. Je vhodná převážně pro pleť s akné a ve většině případů slibuje, že ho nijak nerozšíří nebo nedojde k jeho opětovnému vzniku.
růžová lžička

Patří tam zejména krémy, které mají antioxidační účinky, pleť hydratují a přirozeně čistí.

Vybírejte však produkty, které jsou kvalitní a při kterých budete pozorovat už po pár týdnech i viditelné výsledky. V případě, že ani po půl roce se vaše pleť nezlepšila, měli byste jich vyměnit za jiné. Se vším vám však opět nejlépe poradí zkušený dermatolog, který vám i mnoho účinných a prospěšných krémů nebo kosmetických přípravků doporučí.


Posted in Nezařazené