RAKOUSKO


Vídeň
Navštívit Vídeň je samo o sobě kulturním zážitkem, vybírat zde můžete z nepřeberného množství historických památek. Je jich tam tolik, že ani nebudete vědět kterou navštívit dřív. Můžete zkusit třeba Hofburg, což je bývalý císařský palác ze 13. století. V paláci sídlí rakouský prezident a k vidění tam jsou například krásné zahrady Volksgarten, slavná španělská jezdecká škola aj.
Máte-li rádi zoologické zahrady určitě nesmíte minout tu vídeňskou. Ta byla založena v roce 1752 a je tak nejstarší ZOO na světě.  Kromě více než 750 druhů zvířat zde můžete obdivovat i původní barokní stavby, které vesměs zůstaly neporušené.
palác hofburg
Slavný Práter a ruské kolo zná snad každý. Pokud zavítáte do Vídně od března do října stihnete zrovna sezónu těchto atrakcí. Práter se nachází na ploše o rozloze 3 200 akrů a naleznete v něm nejrůznější atrakce pro děti i dospělé.
kolotoče ve Vídni
Alpská cesta
Alpy jsou velmi turisticky navštěvované ať už v zimě nebo v létě.  Velmi známá je alpská cesta Grossglockner. Jde o vysokohorskou cestu, ze které je úžasný výhled po okolí.
Národní park Vysoká Taury
Vysoká Taury je největší pohoří východních Alp. Je tu známý ledovec Unterer Keesboden nebo vodopád Umbalfalle. Užijete si zde jízdu pozemní lanovkou a na vrcholu jízdu nejvýše položenou soukromou úzkokolejkou.
Jezero Achensee
Toto vysokohorské jezero nabízí především nádhernou přírodu a klid. Užijete si zde procházky ale i výlet na lodi, ze které máte krásný výhled na celé jezero. A pokud při procházce narazíte na potůček nebo studánku, bez obav se z ní můžete napít, jelikož voda je z ledovců, tedy zcela nezávadná.
alpy rakousko
UFO na vinicích
Kousek od městečka Langenlois najdete bizardní stavbu, která působí, jako kdyby na místě přistálo UFO. Jedná se o betonovou kostku, která je návštěvním centrem a vinotékou. Kolem budovy byl postaven areál Loisium. Pod celým komplexem naleznete historický labyrint, který je až 900 let starý.

Posted in Nezařazené