S ručním bazénovým vysavačem bude dno bazénu jako nové

I s ručním nástavcem to jde dobře – domníváte se, že robotický vysavač je nezastupitelný, a že vy sami byste nezvládli to, co on? Pak se mýlíte, protože pokud pracujete důsledně, bude vaše činnost efektivní úplně stejně, a možná, že i robotiku svým snažením předčíte. Výhodné je, že vás to bude stát jen pár korun, zatímco s robotickým vysavačem musíte sáhnout hlouběji do vlastní peněženky.

voda v bazénu

Dopřejte si více takového pohybu – na Internetu i v některých tištěných časopisech se dočtete, jak důležitý je pravidelný pohyb, a jak nás sedavé zaměstnání posouvá do větší lenivosti, a jak se díky tomu stáváme více otylými, a náchylnými na civilizační choroby. Je tomu skutečně tak, jde však o to, jaký pohyb zařadit, aby nás bavil, aby nebyl příliš vyčerpávající, aby nevyžadoval speciální náčiní a techniku, a aby byl dostupný každý den a pro každého. Takových činností je víc, a těmi nejúčinnějšími jsou úkony velice prosté – pravidelné chození po schodech a obecně chůze do kopce a z kopce, jízda na kole, plavání a také běžné úklidové práce. A z úklidových prací hlavně zametání koštětem, práce s lopatou a smetákem, luxování koberců, a když už jsme u toho, tak i bazénového dna ručním vysavačem. Úchop ručního vysavače vám umožní procvičit zádové a břišní svaly, trapézové a deltové svaly, prsní svaly, svalstvo krku a také dolní končetiny.

hladina vody v bazénu

Zlepšíte si náladu – každý přiměřený pohyb podporuje vylučování těch správných hormonů, které vylepší váš den. Touto prací se rychleji zbavíte stresu a můžete při tom i přijít na jiné myšlenky, pokud jste pracovně přetíženi a frustrováni.

Nemá se na něm co pokazit – jistě, že něco může prasknout i na ručním vysavači s teleskopickým nástavcem, např. klip do vysavače Chlorito.cz, ale ruční vysavače a jejich náhradní díly jsou levné, a je to pro rodinný rozpočet zanedbatelná položka.