Seznamka spása pro nezadané nebo nebezpečná zóna?

S příchodem Vánoc většina nezadaných řeší situaci, kdy nemá s kým trávit svátky. Někteří to řeší dokonce dovolenou u moře jiní hledají na seznamkách. Podívejme se na to, dá-li se vůbec takový partner nebo partnerka na seznamce opravdu najít a jaká to může mít úskalí.
Odhaduje se, že si přes různé seznamovací portály hledá partnera až 50 procent nezadaných lidí. Nezanedbatelná část z nich jsou lidé trpící různými úchylkami a problémy existenčního rázu. Nechybí zde vyděrači lákající z vás intimní fotografie, pomocí kterých se vás snaží obrat o peníze pod pohrůžkou, že je jinak zveřejní a vy budete mít ostudu.
Divící se žena notebook
Mohou vás oslovit rádoby zabezpečení zahraniční vojáci na misi, kteří od vás nutně potřebují poslat peníze třeba na cestu za vámi. A vy až po prostudování krimi zpráv zjistíte, že s největší pravděpodobností komunikujete s podvodníkem ze země třetího světa, jehož kumpáni jsou dávno za mřížemi.
S velkou pravděpodobností tu narazíte i na úchylné jedince, které zajímá, jestli máte děti, jak jsou staré a jestli mu pošlete jejich fotografie, aby si udělal lepší představu o vaší rodině. Takové inzeráty mohou obsahovat milé větičky typu: děti nevadí. Nebo dokonce ještě přívětivější podání: děti vítány.
Jiní vás mohou lákat na videohovory, kde se budou sexuálně ukájet, zatímco vy je budete sledovat, druhým bude stačit vylákat z vás telefonní číslo nebo mailovou adresu na kterou vám budou posílat své nahé fotografie.
Muž a žena v objetí
Tím samozřejmě výčet nepříjemností, na které zde můžete narazit nekončí. Nejen, že se můžete setkat s různými lživými tvrzeními, ale seznamkách hledají i ti, kteří by se rádi na úkor partnera zabezpečili. Jsou to lidé mnohdy mající dluhy nebo dokonce bytové problémy.
Na druhou stranu je nutno podotknout, že takovými neduhy trpí především seznamovací portály, kde není vyžadován žádný poplatek, tudíž je zde možné založit si více fiktivních profilů. Seznamky, které mají své služby zpoplatněné si obvykle své klienty prověřují. Například požadují osobní fotografie, vyplnění dlouhých osobnostních dotazníků i s požadavky na partnera. U některých je dokonce vyžadován osobní průkaz pro ověření identity.
V případě zvolení jakéhokoliv typu seznamovacích služeb je vždy třeba velké obezřetnosti. Když už jste tam zabloudili vy, tak existuje stále reálná možnost, že i v takovém prostředí potkáte svého vysněného životního partnera.