Už žádný chaos v bytě – Jak si udržet pořádek v malém prostoru?

Máte malý byt a bojujete v něm s neustálým chaosem a nepořádkem? U malých prostor je překvapivě problém s úklidem, jak udržet pořádek a věci na uzdě? 

Už žádný chaos v bytě – Jak si udržet pořádek v malém prostoru? 

Už vám někdy někdo řekl, že když máte malý byt, jistě se vám v něm lépe uklízí? Kdo nikdy nebydlel v malém bytě, neví, jak je složité právě v malých prostorech pořádek udržovat. Úklid v malém bytě tak může být leckdy větším oříškem, než v bytě větším. Jak je to možné a jak se postarat o to, aby u vás už nikdy nebyl nepořádek a chaos? 

domácí chaos

Vše, jak má být a nikdy jinak

Pokud se vám podaří dát všechno v malém bytě do pořádku a pečlivě si uklidíte, dobře se rozhlédněte. Takhle to totiž budete chtít mít pořád a tak to také musíte udržovat. On potom i ten úklid bude hračka a zabere vám mnohem méně času, no a hlavně to u vás bude pořád vypadat jako čerstvě uklizené, i když jste třeba týden do rukou nevzali prachovku. Trik je v tom, že pokud všechny věci zůstanou pěkně urovnané a budou mít své místo, malý prostor bude vypadat nejen větší, ale bude působit i stále naklizeným dojmem. Pokud totiž necháte rozházené věci ve větším pokoji, tak nějak se to ztratí. Ve velkém bytě navíc můžete mít nepořádek, protože užíváte více místností, ale pokud máte byt jen s jednou či dvěma místnostmi, máte to všechno na očích pořád. Navíc v malém prostoru jde vidět všechno, takže i jedna mikina pohozená na zemi, bude jako pěst na oko. 

uspořádané věci

Kolik máte věcí? 

Pokud malý byteček obývá jen jeden člověk, je to snazší, ale pokud žijete v malém prostoru i s dětmi nebo partnerem, je to složitější. Zvláště děti nechávají prostě všude všechno. Dobře si tak všechno zorganizujte, nezáleží na tom, kolik věcí máte, záleží na tom, zda ty věci mají své místo. Vhodné jsou organizéry, boxy a krabice, do kterých můžete všechny věci a třeba právě hračky velmi rychle schovat. 

Dbejte na to, aby se nic neválelo jen tak uprostřed pokoje, aby věci byly poskládané a dobře uložené. Celkově se prostor provzdušní, bude to vypadat, že máte uklizeno a už nikdy to nebude vypadat, že vaše domácnost je chaotická. 

Využívejte úložné prostory, a pokud můžete, uklízejte pravidelně, třeba co dva dny. Bude se vám bydlet určitě lépe. 

Posted in Byt