Vysněný byt

Vždycky jsem si přál mít vlastní byt, ale jak je známo všem, tak je to v dnešní době velmi těžké. Všechno je drahé a taky je fakt, že bytů na prodej je málo. A když už náhodu nějaký byt na prodej je, tak je to za šílené peníze nebo je v dezolátním stavu. Jak tedy z toho ven? Je to docela složité. Ale kdo si počká, tak ten se dočká. V dnešní době je to sice moc složité, a to i díky vysoké inflaci, která letí raketovou rychlostí nahoru. Jenže proč? Za to mohou různé okolnosti, se kterými bohužel my obyčejní lidé nic neuděláme. Takže kdo chce nový pěkný byt, tak si bud hodně připlatí nebo si pořídí byt v hrozném stavu.

Slunný byt je krásný.

Já jsem zatím celý život v bytě, který mám ale v nájmu. Na vlastní byt bohužel zatím nemám. Tedy, možná bych na vlastní byt měla, ale je to finančně pro mě dost složité. Mohla bych si pořídit leda tak chodbu, díky inflaci by mi to na chodbu stačilo. Ale co například ostatní lidé, kterým se nyní hypotéka hodně navýší díky inflaci? Budou se muset vzdát svého bytu? Budou ho muset prodat nebo přepsat na někoho jiného hypotéku? Bude to opravdu hodně těžké. Ještě si pamatuji dobu před deseti lety, kdy si moji rodiče pořizovali vlastní byt. chtěli nějaký menší a hlavně slunný byt. A měli štěstí, když našli tři plus jedna a v pěkné lokalitě. Naštěstí taky byteček nebyl moc drahý a rodičům ještě z našetřených peněz hodně zbylo.

Dvogenerační domky jsou prima, jako byty.

Takže něco dali mě jako dárek a potom si ještě na dva týdny užívali u moře v Itálii. A já jsem ráda, že se to rodičům povedlo a splnil se jim sen. Víte, moji rodiče si to vždycky přáli, ale moc se jim to nedařilo, tak mě potěšilo, že mají štěstí aspoň rodiče. Já takové štěstí nemám, a ale věřím, že jednoho dnes se opravdu dočkám vysněného bytu a budu ho mít ve vlastnictví. Navíc mít vlastní byt je výhoda, protože pak po vás děti mohou dědit. A pokud budete žít jen v podnájmu, tak co vaši potomci po vás zdědí? Myslím, že něco vlastnit je super, ale taky vím, že inflace a dnešní doba tomu moc nepřeje, ale věřím, že se to všechno jednoho dne zlepší. 

Posted in Byt