Základy elegance pro dámy

Zatímco mnohé ženy svými outfity raději upoutávají veškerou mužskou pozornost, a nechávají jen málo prostoru představivosti, jiné dávají přednost důstojné eleganci, která se nikdy neomrzí. Že elegantní nemůže být zároveň i sexy je totiž nesmysl. Elegantní móda totiž ukazuje, že znáte svoji hodnotu, namísto toho, abyste se nabízely jako zboží v krámě, nebo se zanedbávaly s výmluvami na nedostatek času. Jde to, jen se musí chtít.

žena a stín

Volba šatů

Základem je volba šatů. Nemusí být značkové a drahé, avšak měly by být kvalitní, a decentní. Elegantní neznamená, že si obléknete mundůr Jeptišky. Můžete něco málo ukázat, avšak tak, aby to nepůsobilo vulgárně, či vyzývavě. Ačkoliv je dnešní dobou elegance odsouvána, jelikož si mnoho žen naivně myslí, že důležité je se nestydět, je tím snižována úroveň ženského pohlaví, a především vztah mužů k ženám. To lze vyčíst například z momentálně populárních songů mladých raperů, kteří v nich ženy mnohdy označují za buchty, kočičky, nebo jinými lascivními přezdívkami, které mají od úcty velmi daleko. Žena by tedy měla volit takové oblečení, ve kterém sice vyniknou její přednosti, ale nepůsobí jako pozvánka. Výstřih ano, ale ne až po pas. Pokud zvolíte kratší sukni, musíte ji doladit halenkou bez výstřihu. Lodičky na podpatku jsou v pořádku, pokud není podpatek až nevhodně vysoký, a nepřipomíná tak volbu obuvi pracovnic podél dálnic. Divoké a masivní náušnice je lepší nechat na diskotéku, a běžně volit pouze drobné a decentní. Stejně tak velké množství mnohdy levných prstenů nepůsobí zrovna dobře, pokud se nepokoušíte o styl staré věštkyně. Nemusíte mít strach že si vás muži kvůli delší sukni nebudou všímat. Jen se zbavíte nechtěné pozornosti od mužů, kteří vám za to rozhodně nestojí.

černé lodičky

Účes

Žena by měla být v prvé řadě ženou, a to bez ohledu na pracovní pozici, sexuální orientaci, nebo třeba věk. Účes by měl vždy působit upraveně, a slušivě. To ovšem neznamená, že nemůžete experimentovat. I žena s vlasy střiženými takzvaně na „ježka“ může být dámou, pokud tento účes umí nosit, a lichotí to její tváři. Navíc se jedná o praktický účes, který ráno nezabere hodiny před zrcadlem. Delší vlasy pak klidně můžete nechat rozpuštěné, avšak je potřeba je pořádně rozčesat, a nejlépe i zafixovat, aby vám nelétaly kolem obličeje, a nezpůsobily, že budete připomínat známou Samaru z hororového snímku Kruh. Barvy by pak měly být rovněž voleny decentně, avšak sem tam nějaká veselejší neuškodí, pokud se to nepřehání. 

Make-up

V tomto ohledu rozhodně platí, že méně je někdy více. Ačkoliv si mnozí pod pojmem dáma představí naparáděnou hospodyňku s rudou rtěnkou, nemusí to platit. Rudá rtěnka se hodí spíš k příležitostem, a jen v případě žen, které na to mají rty. Make-up by měl zakrýt vaše nedokonalosti, a zvýraznit přednosti. Nikoliv z vás však udělat napodobeninu zábavného, či děsivého klauna. Troška tvářenky, řasenka, a upravené obočí vypadají mnohem lépe, než styl alá Marfuša.