Zdravý životní styl

Na začátek je potřeba říci, že opravdu zdravý životní styl vám může zajistit spoustu výhod. První je samozřejmě lepší imunita proti různým nemocem. Nemusíte se potom tolik obávat různých chřipek, viróz ani angín. Tím to ale nekončí, díky zdravému životnímu stylu se můžete zbavit akné, podpořit růst vlasů a nehtů a v neposlední řadě zlepšit i vaše psychické zdraví.

běh v lese

Pokud jste odhodlaní svůj životní styl zlepšit, tak pojďme na to! První, na co je dobré se zaměřit, je určitě pohyb. Můžete zkoušet různé sporty, ať už je to běhání, plavání nebo fotbal. Ideální je různé sporty kombinovat a procvičit tak celé tělo a nezatěžovat jen některé svaly. Kdybyste například posilovali stále jen ruce, mohli byste si snadno ublížit a k ničemu by to nevedlo.

cvičení

Další důležitou věcí je samozřejmě i váš jídelníček. Nemusíte jíst nutně jen pořád samé saláty, ale je dobré zařadit co nejvíce ovoce a zeleniny, vynechat maso a smažená jídla. Také se zkuste zaměřit na vysoký příjem bílkovin. Ty jsou totiž pro lidské tělo nesmírně důležité a ovlivňují spoustu funkcí. Zdrojem bílkovin jsou hlavně luštěniny, ale také mléčné výrobky, oříšky, či vajíčka. Můžete si pořídit i protein v prášku a rozmíchat si ho do vody nebo do mléka.

V neposlední řadě se také zaměřte na redukci stresu. To není zrovna jednoduchý úkol, ale je tu spoustu prostředků a technik, které vám mohou pomoci. Takovou technikou může být například meditace, procházky v přírodě nebo i kvalitní spánek. Ten je totiž nesmírně důležitý. Dospělý člověk by měl spát alespoň sedm hodin denně, a to v naprostém tichu a tmě. Takže takové pospávání u televize, se jako kvalitní spánek úplně nepočítá… Zkuste do svého denního režimu zapojit i čas na odpočinek. Můžete například číst knížky, malovat nebo se procházet v přírodě. Všechny tyto činnosti vám pomohou se odreagovat od práce a žít zdravěji.